> Dziwne, naprawde zadna nie skonczyla psychologii, socjologii, filologii? Jak to

> mozliwe ze na liscie nie ma 'humanistek' przeciez one takie wyksztalcone 😉

Skończy się tak jak w XIXw kiedy to rozpędzone kapitalizmem gospodarki kształciły tylko przyrodników, ekonomów i fizyków. W końcu przyszła dekadencja, wojna i kryzys a wtedy to już nic nie warto. nawet się upić to też było nie warto.

kształci się po prostu tabuny wysoko wykwalifikowanych pracowników a nie naukową elitę. Cenię wyżej jednego wybitnego artystę niż setkę badaczy mysich futer. On przynajmniej ma coś czego wyuczy.ć za podatnicze pieniądze się nie da – talent artystyczny.

A wszelkie programy ładowane w niby zdolnych ludzi to po prostu socjalizm – na zachodzie za dobro jakim jest kształcenie trzeba słono płacić. Dlatego też USA korzystają z takich idiotów jakimi są rządzący w Polsce którzy płacą za wykształcenie pracownika który skończy w robocie u śp. Jobsa czy innego Gatesa. Kształcimy setki marynarzy którzy natychmiast z tego kraju wyjeżdżają bo przecież tu pracy dla nich nie ma. Pytam się po co? Rosjanie od lat mają najlepszych muzyków, tancerzy, śpiewaków, fizyków, matematyków itd… tylko wszyscy pracują na zachodzie.

I tak w koło Macieju. Bogaty to kraj po prostu.