bolko von karierow:

hipermarkety są pochodną 'supernowoczesności”polityki gospodarczej danego państwa,

sprawdzają się na najbardziej dynamicznych rynkach jak Brazylia, Rosja, Chiny, Argentyna, Kolumbia, Indie.

w Polsce brak głłębokich reform, gospodarka rozwija się ślamazarnie, rośnie makabryczne bezrobocie-szczególnie wśród młodzieży, nie ma całkowicie otwartych granic dla tysięcy chętnych emigrantów do PL którzy mogliby osiedlić się w Polsce, choćby by podratować swoimi składkami rentowymi i swoja pracą bakrutujący ZUS i OFE z deficytem 65 mld w tym roku.

to nowa rzesza konsumentów”świątyń wielkogabarytowego handlu”

dalsza liberalizacja i maksymalne otwarcie na cały świat – to recepta na dynamiczny rozwój gigantycznych i supernowoczesnych „AMERICAN US-MALL’i” w polskim wydaniu oraz równie gigantycznych hipermarketów, także dla segmentu klientów zmotoryzowanych.

dynamizacja śłamazarnej polskiej gospodarki to recepta na wyjście z impasu w temacie

HIPERMARKETY, niemiecki czy austriacki handel typu Kinder,Kueche,Kirche czyli handel typu Lidla, Netto czy Aldi, Biedronki to symbol zastoju i g…wnianego”ciepełka” emeryckiego kraju upadkowego zastoju gospodarczego w miejscu” zasiedzenia ” i zamieszkania, nic w nich nie ma odkrywczego,zwykłe asekuranctwo.

punkt widzenia młodego zemeryciałego idioty zależy od miejsca”siedzenia”, a za wielu Polaków się po prostu ujutnie”zasiedziało” w swoich mieszczańskich pieleszach w mało dynamicznych miastach naszego kraju..dla nich LIDL cz\y ALDI to ostatnia instancja i wyrocznia…

nieciekawego mieszczańskiego pseudo-zycia…