A widzę że niektóre rzeczy podobnie widzimy. Ja jestem szczęśliwy że PO wygrało (bo żadna partia niczego sensownego by i tak nie dała) i uważam że najgorsze co może Tuska spotkać to rozliczenie go z 8 lat rządów bez mozliwosci wskazania winnego jego niepowodzeń.

Natomiast co do paliwa im podatku w nim, nie wiem ile masz lat i jaką masz pamięć ale … to dokładnie tak było argumentowane, dołożono ekstra podatek do paliwa i wmówiono że to na nowe drogi i przyszłe autostrady. Pisałem już o tym w innym miejscu, gdyby faktycznie za ten ekstra podatek robione te nowe autostrady i rozliczano to sensownie to bez najmniejszych problemów ludzie zgodziliby się nieco później na jeszcze większe powiększenie go by jeszcze szybciej te nowe drogi budować. Problem natomiast lezy w tym że wysokośc haraczu nie zmienia niczego (jest on przewalany na różne uprzywilejowane grupy, w tym na kosciół i pisze to mimo bycia katolikiem) a tylko pomniejsza nasze dochody.

Natomiast co do przemysłu, w innym miejscu pisałem o konieczności kontrolowania/posiadania kluczowych gałęzi dla kraju, tam odpisałeś ze jako naród nie potrafimy tego robić. Więc przy takim podejściu możemy jedynie pogodzić się z tym że za jakiś czas nie tylko dla Niemców ale i dla Chińczyków bedziemy tanią siłą roboczą przy taśmie.