Średnia długość życia mężczyzn w Polsce wg GUS-u to 71,5 !!?? Kobiety żyją 10 lat dłużej . Należy pamiętać o tym , że ta średnia dla facetów jest wyliczona w dziwny nielogicznie matematyczny i ekonomiczny sposób . Wygląda to tak jakby ZUS przejął rolę Boga i skrócił statystyczne życie kobiet ,wydłużając je nienaturalnie panom . Zrobiono to ponieważ kobiety nabywały praw emerytalnych w wieku 60 lat ,a faceci mając 65 lat . I gdzie tu logika ?! Logika jest ,co prawda pokręcona do granic nie zrozumienia, ale jest . Panie przez trwanie swojego życia zawodowego (60lat) zarabiają mniej i dłużej żyją , przez co ich emerytury wyliczane są znacznie niżej . To proste od 60 lat do 80 lat jest 240 miesięcy , a te 240 miesięcy to dzielnik kwoty wypłacanej jako świadczenie emerytalne co miesiąc . Panowie od 65 do 71,5 roku mają ten dzielnik 138 miesięcy , czyli wyższa kwota (panowie średnio zarabiają więcej) podzielona przez mniejszy dzielnik daje większe świadczenie wypłacane co miesiąc . Mamy czarno na białym pokręconą logikę ZUS-u , zabrano trochę z dzielnika żeńskiego dodano do męskiego i świadczenia dla pań są większe kosztem panów.

Jaką sytuację mamy teraz ?! Kto to wie ? Patrząc z perspektywy mężczyzny to ogarnia mnie rozpacz . Rozpatrując to statystycznie , za zaoszczędzone przez 47 lat pracy w Polskim systemie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) pieniądze będę cieszył się emeryturą 4,5 roku . Niesamowity interes zrobiło na mnie Państwo ! Kobieto Ty też nie masz się z czego cieszyć , chociaż statystycznie będziesz korzystać ze świadczenia 10 lat dłużej . A co z emeryturami mundurowymi ? Propozycje naszego Rządu są na razie pobłażliwe dla Policji ,Wojska innych grup mundurowych określonych ustawą , ale jak długo ? Niezbyt długo bo do 2014 roku . Nie trzeba pisać oczywistych faktów, ale warto nakreślić oparty na głębokich socjologicznych badaniach społeczeństwa polskiego tok rozumowania obecnych u władzy . Zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 . Przyjadą do Polski niezadowoleni kibice z Grecji , Włoch , Portugali i Hiszpanii , przecież tam też jest kryzys ! Trzeba głaskać Policjantów i Wojskowych , trzeba im dać 300 pln podwyżki i obiecać jeszcze Judaszowe srebrniki , przecież to te służby będą musiały zapanować nad porządkiem w kraju . Do ogarnięcia będzie sfora niezadowolonych kibiców z kraju i całej Europy . Niestety po tej wspaniałej imprezie wrócimy do rzeczywistości i wam ponowie Policjanci oraz Wojskowi Rząd dobierze się do tyłka . Cieszę się, że tego nie dożyje jak 67 letni Policjant z pałą goni rozrabiającego , niezadowolonego kibola . Pamiętam też o dzieciach ,jakże mógłbym zapomnieć mam ich przecież trójkę . Pierwszym ruchem polityki prorodzinnej było zabranie mi świadczenia rodzinnego przez SLD i Rząd z ówczesnym prezydentem panem Aleksandrem Kwaśniewskim . Niestety przekroczyłem dochód na członka rodziny o 1,06 pln i moim dzieciom odebrano rodzinne mimo, że ich ojciec był jedynym żywicielem 5 osobowej familii. Becikowe też w jakiś niewyjaśnionych okolicznościach się rozmyło.

Długo czekałem, aby kłamliwe hasła podszyte czystą demagogią o polityce prorodzinnej kolejnych Rządów stały się rzeczywistością . Dzięki Bogu słowo stało się ciałem , to za sprawą rządów PIS na czele z braćmi Kaczyńskimi ulga prorodzinna urzeczywistniła się , becikowe dla nowo narodzonych dzieci też ! To jedyny Rząd który mi coś dał , mnie przeciętnemu Polakowi. Nadeszły czasy ,że kolejna opcja sięga do kieszeni najbiedniejszy ,opcja która ukrzywdza dzieci i kobiety, opcja która nie ma poszanowania dla wieku starczego. Dlaczego mamy kryzys finansowy Europejski i Światowy ? Może to przeze mnie , robotnika ,policjanta , wojskowego , profesora , lekarza itp. ? Nie to przez ogromną kapitalizację zysków w indywidualnych rękach przedsiębiorców i właścicieli firm. Dlaczego Rząd pozwala nadal działać mechanizmom, które w majestacie prawa destabilizują rynki finansowe w Polsce i zagranicą ? Dlaczego obecny Rząd broni głównie interesów mniejszości finansjery Polskiej, Europejskiej zapominając o większości przeciętnych obywateli i traktując ich jako bezgłośny bank społeczny do kieszeni którego można zawsze sięgnąć po złotówkę .

Ojciec trojga .